Zimní sčítání káně lesní a káně rousné 2018/2019

30.Říjen 2018

Hlavním cílem akce je ověřit počet zimujících jedinců káněte lesního a káněte rousného a stanovit tak tendence vývoje jejich zimní populace v Poodří. Nejedná se… Číst »

Vyvěšování budek v parcích v Ostravě-Porubě

30.Říjen 2018

Středisko přírodovědců připravilo pro děti a jejich rodiče podzimní vycházku do přírody spojenou s vyvěšováním budek pro naše ptáky. Pod vedením zkušeného ornitologa zkontrolujeme a vyčistíme… Číst »

Výlov rybníku Bezruč

30.Říjen 2018

Výlov největšího jistebnického rybníku, při kterém se děti dozvědí zajímavosti o jistebnické rybniční soustavě, naučí se poznávat základní druhy našich sladkovodních ryb, seznámí se s namáhavou… Číst »

Výstava domácích mazlíčků

30.Říjen 2018

Milé děti! Chováte doma zvířátko? Je to Váš kamarád – mazlíček? Víte o něm hodně zajímavého a rádi byste ho představili ostatním? Chtěli byste se… Číst »

Přínosy inteligentních dopravních systémů financovaných z ESIF

22.Říjen 2018

Přínosy inteligentních dopravních systémů financovaných z ESIF Cílem konference je přiblížit odborné veřejnosti a zástupcům samosprávy vybrané aktuální trendy v oblasti inteligentních dopravních systémů nejen… Číst »

Ostravský restart krajiny?

17.Říjen 2018

TECHNOLOGY HUNTER, Festival Pestré vrstvy a Refill Ostrava si Vás dovoluje pozvat na debatu o tématu: Jak naložit s postindustriální a hornickou krajinou Ostravy? Je… Číst »

Den pro les

17.Říjen 2018

Mezi 11. a 16. hodinou budou pro děti v areálu ZOO Ostrava ve spolupráci se Střediskem volného času Ostrava připraveny hry a aktivity s lesní tématikou…. Číst »

Mnoho tváří odpadu

15.Říjen 2018

Je tady další beseda z cyklu Večer s vědci, která volně navazuje na Noc vědců, která se uskuteční dne 31. 10. 2018 v 17:30 hod…. Číst »

Prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin

8.Říjen 2018

Tradiční prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin. Mineralogické setkání se bude opět konat v aule školy v Ostravě-Porubě od 9 do 14:30 hodin. Přes sto vystavovatelů… Číst »

Houby Hostýnských vrchů

2.Říjen 2018

Přednáška Jiřího Polčáka na téma „Houby Hostýnských vrchů“ v Ostravském muzeu v rámci cyklu mykologických přednášek.