Budko, budko, kdo v tobě bydlí?

13.Srpen 2018

Chcete-li se naučit vyrábět ptačí budky, přijďte 12. září do Centra volného času, Ostrava-Poruba na Vietnamské ulici. Pomůže vám ornitolog ostravské zoologické zahrady v Ostravě Otakar Závalský…. Číst »

Rajčatománie aneb Jaké rajče pěstovat

10.Srpen 2018

Pokud Vás zajímají rajčata, tak ve dnech 17. – 18. srpna (pátek a sobota) nás navštivte. K vidění bude, pokud nezaúřaduje do té doby plíseň… Číst »

Letní cyklojízda Hrabůvka – vratimovský rybník – Bělský les

8.Srpen 2018

Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka připravil tentokrát mírně náročnější trasu: https://mapy.cz/s/2VvHI V 16:30 hod. se sejdeme u kostela v Hrabůvce, abychom projeli přes Hrabovou a… Číst »

Cyklosvětluška aneb Světýlka naděje

7.Srpen 2018

18:00 – Zahájení programu charitativní jízdy 20:00 – START MAXI BĚLÁK a MINI BĚLÁK 20:30 – VYHLÁŠENÍ VÝHERCŮ a OHŇOVÁ SHOW Správná CYKLOSVĚTLUŠKA by měla… Číst »

Charitativní jízda pro vydru Plaváčka

31.Červenec 2018

Charitativní jízda pro vydru Plaváčka Šlápni do toho a pomoz zvířátkům ve svém městě. V sobotu 25. srpna jedeme na všem na vlastní pohon, co… Číst »

Den otevřených dveří OZO Ostrava

27.Červenec 2018

Zajezdit si ve šlapacím autíčku z popelnice, prozkoumat popelářský vůz a případně si odnést domů jeho malý model, zahrát si nejrůznější hry zaměřené na využívání odpadů,… Číst »

Den pro antilopu Derbyho

27.Červenec 2018

Akci věnované největší a zároveň nejohroženější antilopě světa – antilopě Derbyho organizuje spolek Derbianus Conservation, který se v záchraně této antilopy angažuje. Zoo Ostrava tento… Číst »

Den bez palmového oleje

27.Červenec 2018

Společná akce řady českých a slovenských zoologických zahrad upozorňující na problematiku pěstování palmy olejné v jihovýchodní Asii a západní Africe, kde tak mizí původní deštné… Číst »

Mezinárodní den slonů

27.Červenec 2018

Speciální sloní program, při němž se děti i dospělí dozvědí o chovu slonů v lidské péči i o jejich alarmující situaci ve volné přírodě. Kdo… Číst »

Večerní komentované prohlídky v Zoo Ostrava

25.Červen 2018

Během letních prázdnin budou v ostravské zoo probíhat večerní komentované prohlídky s průvodcem, při nichž můžete zažít, co se děje v zoo po zavírací době… Číst »