Vítání ptačího zpěvu

30.Duben 2019

Přírodovědná vycházka na lokality Kozmické ptačí louky – Hlučínské jezero – Poštovní rybník – Přírodní rezervace Štěpán. Sraz účastníků na Nádraží ČD Jilešovice v 9:00… Číst »

Den otevřených dveří OVAK

28.Únor 2019

Běžně nepřístupné prostory společnosti Ostravské vodárny a kanalizace a poznat vodu skutečně zblízka mohou zájemci 16. března 2019. Otevřeny budou dveře do Ústřední čistírny odpadních vod… Číst »

Den otevřených dveří

28.Únor 2019

Den otevřených dveří v ostravské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu u příležitosti dne vody 22. března.  

Včela!!!

7.Únor 2019

VČELA!!! aneb jarní společné setkání včelařů a spřízněných duší, které milují všemožné výrobky a produkty kamarádek včel. Ne nadarmo se říká, že včela je život. Přijďte… Číst »

i-Mobilita

7.Únor 2019

Cílem veletrhu i-Mobilita je ukázat, jak chytře můžeme cestovat a zlepšovat tak kvalitu svého života. Na akci se budou prezentovat firmy, které nabízejí nejen čistou… Číst »

Expedice Koumac

5.Únor 2019

Přednáška A. Šobáňové v Ekocentru ČSOP Ostrava „Expedice Koumac aneb objevování přírodního bohatství ostrova Kanaků“  ( Nová Kaledonie).

Den pro pěvce

5.Únor 2019

Osvětová akce Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava věnovaná pěvcům v naší přírodě.

Den pro zoologické zahrady

5.Únor 2019

Jak fungují moderní zoologické zahrady? Jak pomáhají tyto instituce při záchraně ohrožených druhů? A mohou pomoci ochraně přírody i mimo své brány na opačném konci… Číst »

Den pro šelmy

5.Únor 2019

Osvětová akce Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava věnovaná ochraně šelem.