Sopky v geologické historii Moravy a Slezska

7.Leden 2019

Pozvání na výstavu znamená pro návštěvníka jedinečnou možnost seznámit se s výbušnou historií Moravy a Slezska. Je těžké uvěřit, že i na naši na pohled klidnou… Číst »

Jedy z koksáren

7.Leden 2019

V lednu 2017 si desítky tisíc lidí přehrávaly na facebooku video z Ostravy Přívozu. Snímek zachytil oblaka emisí unikajících z areálu OKK Koksovny. Firma, hejtmanství… Číst »

Mezinárodní sčítání vodního ptactva – Odra 2019

3.Leden 2019

Mezinárodní sčítání vodních ptáků (IWC – International Waterbird Census) probíhá nepřetržitě od ledna 1966, čímž představuje unikátní časovou řadu nejen v České republice, ale i… Číst »

Evropský týden mobility v knihovně

13.Prosinec 2018

Osvětové akce v rámci osvětové kampaně Evropský týden mobility – Evropský den bez aut konané v jednotlivých pobočkách Knihovny města Ostravy. Program se připravuje. Organizátor:… Číst »

Den Země v knihovně

13.Prosinec 2018

Osvětové akce u příležitosti Dne Země konané v jednotlivých pobočkách Knihovny města Ostravy. Program se připravuje. Organizátor: Knihovna města Ostravy, příspěvková organizace 28. října 289/2… Číst »

Den Země – Výukové centrum Bělský les

13.Prosinec 2018

Osvětová akce na podporu propagace ochrany životního prostředí. Program se připravuje. Zájemci o propagaci organizace, školy nebo podniku mohou kontaktovat organizátora. Organizátor: Středisko volného času… Číst »

Den Země – Komenského sady

13.Prosinec 2018

Osvětová akce v rámci kampaně Den Země na podporu propagace ochrany životního prostředí. Program se připravuje. Zájemci o prezentaci organizace, školy nebo podniku mohou kontaktovat… Číst »

Den Země – Hlavní třída, Poruba

13.Prosinec 2018

Realizace osvětové kampaně Den Země zaměřené na ochranu životního prostředí, environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Program se připravuje. Zájemci o prezentaci organizace, podniku nebo školy… Číst »

Veřejné projednání záměru – Park za poliklinikou

12.Prosinec 2018

Veřejné projednání záměru úprav veřejné zeleně za poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce v hlavním sále Domu kultury K-Trio.

Vánoční prohlídky skleníků v Zoo Ostrava

3.Prosinec 2018

Nahlédněte do botanického zázemí, kam nemají návštěvníci běžně přístup! Speciální komentované prohlídky s průvodcem se uskuteční v 11 a ve 13 hod. Sraz zájemců je… Číst »