Přibližně stovka cyklistů, běžců a chodců se 14. června zúčastnilo slavnostního vyhlášení výsledků „Do práce na kole“. V bývalém Divadélku pod věží se losování cen ujala osobně náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

„Město Ostrava se ujalo organizace místního kola soutěže Do práce na kole v roce 2018, aby po útlumu aktivit organizátora z minulých let udrželo kontinuitu této celorepublikové soutěže v našem městě, která propaguje aktivní dojíždění do zaměstnání, jako alternativu k dojíždění osobním automobilem.“ sdělila náměstkyně primátora Kateřina Šebestová úvodem.

„Velice mě těší, rostoucí zájem o tuto soutěž, které se v Ostravě zúčastnilo o polovinu více soutěžících než v loňském roce. Všech letošních 667 soutěžících pak ujelo přes 194 tisíc kilometrů, tedy téměř jednou tolik, než loni.“ dodala.

Ostravská skupina soutěžících byla v soutěži Do práce na kole šestá nejpočetnější. Ostravané ale urazili větší vzdálenost než početnější soutěžící měst Plzně a Pardubic. Na pomyslném žebříčku se tak umístili na čtvrtém místě.

A o co se soutěžilo? Soutěžící mohli vyhrát poukázky do Sportovních a rekreačních zařízení města Ostravy, s.r.o., premiérové předplatné na vystoupení Komorní scény Aréna, nebo celoroční rodinné vstupné do Zoologické zahrady Ostrava. Pro nejvýkonnější cyklisty pak bylo připraveno skládací městské kolo a koloběžky. Další ceny a propagační materiály města za účast v soutěži získali také všichni, kteří se účastnili závěrečného vyhlášení výsledků.