V těchto dnech vrcholí přípravy na akci Den Země, která se letos v Ostravě uskuteční v týdnu po Velikonočním pondělí. Akce se budou konat tradičně na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě (24.4.), ve Výukovém centru Bělský les v Ostravě-Jihu (25.4.) a v Komenského sadech v Moravské Ostravě (26.4.). Další aktivity u této příležitosti připravily Knihovna města Ostravy a Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.

Mladí v přírodě, udržitelná doprava a přírodovědné obory

První z akcí bude Den Země v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě, který se bude konat 24. dubna 2019. Akce organizovaná Střediskem volného času Korunka je dlouhodobě zaměřena na popularizaci přírodovědných oborů ve spolupráci zejména s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, nebudou chybět prezentace organizací zaměřených na ochranu životního prostředí a práci s dětmi. Akce bude doplněna také o prezentaci projektu OSTRAVOU!!!. K vidění bude například mobilní monitorovací vůz Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, který svými měřeními doplňuje informační systém kvality ovzduší, prezentace Městské policie Ostrava nebo elektromobil Magistrátu města Ostravy.

Leták ke stažení: Den Země Ostrava-Poruba leták A4 (cca 6 MB)

Program: Den Země Ostrava-Poruba Program 2019 (cca 0,3MB) 

Obaly nás zabalí

O den později 25. dubna 2019 se aktivity u příležitosti této environmentální kampaně přesunou do Výukového centra Bělský les v Ostravě-Zábřehu. Jednotlivé aktivity, soutěže a workshopy budou zaměřeny na téma „Obaly nás zabalí“. Na akci budou také předány ceny vítězům literární, výtvarné a fotografické soutěže pro žáky základních škol. Akci a doprovodné soutěže připravilo Středisko volného času Ostrava-Zábřeh.

Všechno lítá, co peří má

Konec pracovního týdne patří tradičně Dni Země v Komenského sadech. V pátek 26. dubna 2019 připravilo den plný zábavy a poučení Středisko volného času Ostrava, Moravská Ostrava ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a dalšími organizacemi. Na akci budou také vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže „Všechno lítá, co peří má“.

Leták ke stažení: Den Země Komenského sady (cca 0,4 MB)

Den Země v Zoo Ostrava

Kdo v sobotu 27. dubna dorazí mezi 9. a 18. hodinou do Zoo Ostrava, bude se moci zapojit do zábavně naučného programu, který zde u příležitosti Dne Země pro děti i dospělé připraví společnost OZO Ostrava.

„Veškeré aktivity se budou vztahovat nejen k třídění odpadu, ale zejména k předcházení vzniku odpadu, případně k jeho opakovanému využití,“ říká Vladimíra Karasová z ostravské odpadové společnosti a dodává, že společnost OZO Ostrava na přípravě programu spolupracovala i s partnery, které už veřejnost zná z loňského dne otevřených dveří v areálu firmy. Budou tu pro návštěvníky připraveny tvořivé dílny zaměřené na upcyklaci. Děti si budou moci vyrobit například zvířátka z kartonových krabic, nebo taštičku z trička, potisknout bavlněnou nákupní tašku, zasadit kytičku do květináče z kelímku naplněného OZO substrátem a podobně.

Den Země v Knihovně města Ostravy

U příležitosti Dne Země pořádá také Knihovna města Ostravy ve všech svých 28 knihovnách množství akcí, zejména pro své dětské čtenáře. A nejedná se jen o hry a workshopy v pobočkách. Čtenáři mohou s pracovníky poboček Vítkovice a Přívoz vyrazit třeba na exkurzi za historií ostravského vodárenství – Babylon v Nové Vsi. S prezentací Knihovny města Ostravy se budete moci setkat také na Dni Země v Ostravě-Zábřehu ve Výukovém centru Bělský les dne 25. dubna 2019.

Informace o programu Dne Země v pobočkách Knihovny města Ostravy: Den Země_KMO_2019_PROGRAM

Ke stažení: