Dnes v pondělí 28. května 2018 budou k užívání občanům městského obvodu Ostrava-Jih slavnostně předány hned tři projekty „Společně tvoříme Jih“ – učebna pro seniory v Zábřehu, dětské hřiště v Hrabůvce a agility park na Dubině.

Dopoledne se uskutečnilo předání projektu „Vybavení klubovny a PC učebny komunitního centra pro seniory“  v Charitním středisku Gabriel a  slavnostní otevření „Hřiště pro sport a vzdělávání“ v areálu ZŠ Provaznická 64 v Hrabůvce.  Hřiště nebude sloužit jen žákům školy, ale v odpoledních hodinách pak bude přístupno i veřejnosti.

Odpoledne budou mít radost hlavně „pejskaři“. Ve 14 hod se otevře nově vybudovaný „Agility park“ na ul. Jaromíra Matuška na Dubině.

„Jsem ráda, že připravené projekty začnou sloužit lidem. Protože o lidech a jejich potřebách i přáních participativní rozpočet je. Až do konce června mají obyvatelé Jihu možnost v rámci třetího ročníku podat návrh, co dalšího by v našem obvodu za vyčleněných 7 milionů korun uvítali,“ s potěšením konstatuje místostarostka Hana Tichánková, která stála u zrodu participativního rozpočtu na Jihu.

Podat návrh  je možno v tištěné nebo elektronické podobě na www.spolecnetvorimejih.cz. V tištěné podobě vyšel v květnových Jižních listech, získat jej lze také na radnici městského obvodu Ostravy-Jihu na Informacích. Nápady je možno průběžně konzultovat s koordinátorkou projektu Kateřinou Šebestovou na e-mailu katerina.sebestova@ovajih.cz nebo tel: 720 952 981.

Všechny informace jsou k dispozici také na www.spolecnetvorimejih.cz, aktuální dění na  facebook.com/spolecnetvorimejih.