Již 1. května odstartuje 10. ročník pravidelné výzvy Do práce na kole 2020. Cílem oblíbené výzvy je šetřit životní prostředí, zlepšit kondici účastníků a také pomocí dat o zapsaných cestách zlepšovat (cyklo)infrastrukturu ve městě. Letošní výzvou bude také pomocí pravidelného pohybu (při cestách do práce, na nákup nebo při cvičení doma) udržet si fyzickou i psychickou pohodu v časech karantény. Akce Do práce na kole se tak stává největším národním teambuildingem!

Pro koho?

Do akce se zapojují především týmy, které oceňují společnou zábavu s kolegy, hecování a překonávání se a také zpestření běžného pracovního dne. Sestavit tým ale můžete i s rodinou či kamarády. Tým musí tvořit alespoň 2 členové, maximálně v týmu soutěží 5 osob. Zaregistrovat se však můžete také jako jednotlivec (jen vám unikne příležitost soutěžit v kategoriích pro týmy).

Jaké aktivity jsou přípustné?

V rámci výzvy lze zapisovat jakoukoliv cestu (letos nejen do práce či z práce), kterou účastník uskuteční pomocí bezmotorového dopravního prostředku (kolo, koloběžka, skate, brusle…), případně pěšky či během. Pozor! V letošním roce uznáváme i cvičení doma, například jízda na rotopedu, jóga či posilování.

Jak soutěžit?

Pro samotnou účast v projektu je nutná registrace na webových stránkách www.dopracenakole.cz. Výzva probíhá od 1. května do 31. května 2020. V tomto období zapisujete svou každodenní aktivitu (můžete i 8 dní zpětně). Po skončení soutěže lze zapisovat aktivity nejpozději do 3. 6. 2020 23:59. Vyplňování aktivit můžete činit ručně v registračním portálu nebo prostřednictvím mobilních aplikací (např. UrbanCyclers, Strava). Kompletní pravidla naleznete zde.

V jakých kategoriích soutěžíme?

V Ostravě budeme soutěžit ve třech kategoriích:

  • TÝMOVÁ PRAVIDELNOST 2020 – Ostrava: vítězný tým bude vylosován ze všech týmů, které splní podmínku pravidelnosti 66,6 % na městské úrovni (90 % na celorepublikové úrovni). Pravidelnost je spočítána jako poměr ekocest (či domácích aktivit) směrem k dvojnásobku počtu pracovních dní.
  • VÝKONNOST JEDNOTLIVCŮ 2020 – Ostrava – každý jednotlivec si v registračním systému zvolí jeden z charitativních projektů, který chce svým výkonem v rámci výzvy podpořit. Místní organizátor oznámí na závěrečném vyhlášení, který chodec, chodkyně, cyklista a cyklistka v rámci daného města nejvíce přispěli na rozvoj vybraných projektů.
  • Běhej pro dobrou věc 2020 – Ostrava – kategorie je obdobou Výkonnosti jednotlivců, přihlásit se do ní mohou pouze chodci a běžci.

Více informací o pravidlech jednotlivých kategorií naleznete zde.

O co soutěžíme?

Jako každý rok, i letos pro vás připravujeme zajímavé ceny, které budeme postupně odhalovat na webových stránkách projektu i ve FB skupině, která je určena speciálně pro ostravské účastníky.

Již nyní můžeme prozradit, že jednou z hlavních výher budou repasovaná kola značky RESPIRO, která potěší všechny fanoušky konceptu up-cycling. Mezi výhrami se jako každý rok také objeví vouchery v hodnotě 500 Kč na využití carsharingové služby AUTONAPŮL.

Společenské akce v průběhu výzvy

V předchozích letech byly zvykem společenské a jiné akce, které doprovázely výzvu Do práce na kole v průběhu jejího trvání. V letošním roce budeme směrem k nouzovým opatřením obezřetní. Pokud to situace umožní, budeme vás o těchto akcích včas informovat, a to na webových stránkách projektu nebo na Facebooku.

Připojte se k FB skupině a žádná novinka vám neunikne.