Nechte auto doma a zapojte se do Zářijové výzvy a během Evropského týdne mobility od 16. do 22. září se do práce a z práce přepravujte po svých! Zářijová výzva je zkrácená verze tradiční květnové akce Do práce na kole. Tentokrát ovšem nesoutěží týmy, ale jednotlivci v pravidelnosti dojíždění do a z práce.

Jak na to?

V Zářijové výzvě je vyhlášena pouze jedna soutěžní kategorie – pravidelnost jednotlivců. Jednou z hlavních podmínek soutěže je pak registrace soutěžících do 20. září (bezplatná).

Stejně jako v květnu musí cyklisté, chodci nebo běžci zaznamenávat své trasy do práce do soutěžního systému pomocí mobilní aplikace nebo webového formuláře – zde je možné poslední trasu zaznamenat do neděle 23. září, 23:59.

Do slosování o výhru se kvalifikují všichni účastníci, kteří během Evropského týdne mobility splní 100% pravidelnost v ježdění na kole, běhání nebo chození do práce a z práce. K jejímu dosažení  musí v soutěžním týdnu absolvovat všechny cesty do zaměstnání vlastními silami, a to v případě, že jejich pracovní týden je alespoň 3 denní.

Minimální délka trasy, kterou si mohou účastníci do soutěže započítat, činí 1,5 km v jednom směru, přičemž kombinace s dalšími druhy dopravy je možná!

Více na www.dopracenakole.cz