Výsadba stromů u příležitosti narození dětí se v městském obvodu Ostrava-Jih těší velkému zájmu obyvatel. Na v pořadí šesté výsadbě, která se konala ve středu 24. října, se sadilo dalších 68 stromků. Zájemci měli opět na výběr ze tří druhů stromů, dubu letního, třešně ptačí a buku lesního. Všichni, kteří si výsadbu stromu v Bělském lese objednali obdrželi pamětní list. V blízkosti stromu je také umístěn sloupek s cedulkou, na které je uvedeno, o jaký strom se jedná a komu je věnován.

„Atmosféra akce byla opět úžasná a jsem rád, že nám přálo i počasí. Při první výsadbě v roce 2016 jsme sadili 17 stromků, dnes 68 a přišli se podívat i zájemci o jarní výsadbu v příštím roce,“ s potěšením konstatoval místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih František Staněk, který tuto oblíbenou tradici s cílem podpořit rodinnou pospolitost a vztah k přírodě i místu, kde žijeme, zavedl.

Radnice Ostravy-Jihu při výsadbách od začátku spolupracuje se společností Ostravské městské lesy a zeleň. Další výsadba se uskuteční příští rok na jaře. Zájemci se ale mohou již nyní hlásit, a to buď telefonicky na čísle 599 430 344, nebo e-mailem: sady.mladych@ovajih.cz, případně písemně na adresu Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, a to dopisem označeným heslem „Sady mladých“.


Zdroj informací: Tisková zpráva městského obvodu Ostrava-Jih