Po zimní přestávce byl obnoven provoz vyhlídkové linky č. 88 spojující nejnavštěvovanější turistické cíle Ostravy i celého moravskoslezského regionu – Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Nově propojí i nejlidnatější městské části: Porubu a Jih. Na lince budou primárně jezdit atraktivní dvoupodlažní autobusy.

Provoz doubledeckerů bude zahájen v sobotu 30. dubna. Do ostravské zoologické zahrady se tak můžete opět nechat přivézt atraktivními dvoupodlažními autobusy. V minulém roce pendlovaly vozy mezi Dolními Vítkovicemi a Zoo Ostrava, v letošním roce budou nově propojovat i dva nejlidnatější ostravské obvody – Porubu a Jih. Jízdu doubledeckery budete moci využívat o víkendech a svátcích až do podzimu. Zájemci si mohou doubledecker pořídit i domů – v zooshopu u vstupu do zoo se prodává jeho věrná zmenšenina…

Nová trasa vede přes zastávky: Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská – Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – zoo a zpět. Autobusy budou jezdit v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská v 8:12, od zoo pak v 11:30. Na lince platí běžný tarif, cestující nepotřebují žádné speciální jízdné. Další informace a jízdní řád najdete zde.

Od soboty pro Vás také rozšiřujeme nabídku komentovaných setkání dle aktuálního harmonogramu. Nově jsou do programu zařazena setkání u ar arakang (každý den) a v průchozí voliéře La Pampa, kde uvidíte hejno kondorů havranovitých, ibisů šedokřídlých a další jihoamerické druhy (v neděli).

–    každý den
9:30 hod.     pandy
10:00 hod.   medvědi a hulmani
10:30 hod.   vydry
11:30 hod.   mandrili
12:00 hod.   šimpanzi
13:00 hod.   arové – NOVĚ
začátek 13-13:30 denní péče o slony
14:30 hod.   hroši
15:00 hod.   velbloudi
15:00 hod.   medvědi a hulmani
17:45 hod.   medvědi a hulmani

–    pouze vybrané dny
NE: obyvatelé voliéry La Pampa (kondoři, ibisi a další) – NOVĚ 11:00 hod.
ÚT a ČT žralůčci 11:00 hod.

Dovolujeme si upozornit, že setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních důvodů zrušeno. Případné změny je možné sledovat na http://www.zoo-ostrava.cz/cz/akce-v-zoo/komentovane-krmeni/.