Možnost odpočinku, ale také spoustu zábavy a poučení nabídne zóna města Ostravy v rámci Festivalu v ulicích, který se uskuteční v pátek 28. a v sobotu 29. června. Festivalový areál se bude rozkládat na Černé louce a nově na Masarykově náměstí. Zážitkový program bude připraven také na Slezskoostravském hradě.

Multižánrový festival nabídne atmosféru plnou radosti a zážitků. Návštěvníky čekají desítky výběrových koncertů na pódiích i mimo ně, workshopy, soutěže i mnoho sportovních aktivit pro malé i velké. Ostravská zóna na Černé louce nabídne mimo jiné zajímavé informace související s projektem Ostravou!!!, který se zabývá alternativními způsoby dopravy po městě.

Ostrava je městem, které systematicky buduje nejmodernější a nejekologičtější dopravní podnik v zemi, odstavuje naftové autobusy a má jeden z nejmodernějších odbavovacích systémů cestujících v Evropě. Postupně mění naftová a benzinová vozidla za elektromobily a vozy na CNG. Ve stánku na festivalu proto nabídne také informace, proč je výhodnější změnit zažitý pohled na dopravu, jak ji většina lidí vnímá dnes.

Na výstavních panelech budou umístěny informace o důležitých aspektech dopravy ve městě a iniciativy města Ostravy zaměřené na zlepšení městské hromadné dopravy a podmínek pro cyklisty a chodce. Pro zábavu si mohou návštěvníci vyzkoušet cyklokolotoč – na vlastní pohon. U projektového stánku budou návštěvníkům k dispozici propagační materiály projektu Ostravou!!!.   Stánek nabídne posezení pod slunečníky a třeba i oblíbenou fotostěnu.

U stánku FajnOVY prostor se návštěvníci dozvědí, jak se zapojit do letošní výzvy na zvelebení veřejného prostoru a získat peníze na svůj projekt. Součástí zóny je také prezentace tohoto městského projektu, který se zabývá utvářením pěkného, přátelského a přitom funkčního veřejného prostoru. Fajna rodina představí koncepci rodinné politiky města Ostravy. A zajímavý obsah nabídne i stánek Dopravního podniku Ostrava. Expozici historických fotografií vývoje veřejné dopravy ve městě doplní představení moderního odbavování cestujících bezkontaktními platebními kartami. Praktické a podrobné informace o městě jako každoročně doplní stanoviště Ostravského informačního servisu.

Projekt Ostravou!!! je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. www.mzp.cz, www.sfzp.cz.