Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů ve spolupráci s Moravskoslezským krajem letos vyhlásili již 12. ročník soutěže Stavba Moravskoslezského kraje. V minulých letech v soutěži uspěly několikrát stavby vybudované v Ostravě, například loni oceněná Atletická hala v Ostravě-Vítkovicích (Hlavní cena v kategorii Novostavby), dále Bolt Tower (Cena Grand Prix 2015) nebo Římskokatolický kostel v Ostravě Zábřehu (Cena Grand Prix 2007) a mnoho dalších.

Hodnocení soutěže probíhá v pěti kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové domy, rodinné domy, průmyslové stavby a dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. V kategorii Stavby občanské vybavenosti – veřejná prostranství bojuje o cenu například projekt Revitalizace vstupní plochy u bludného balvanu v Ostravě-Porubě, v kategorii Stavby občanské vybavenosti – rekonstrukce pak projekt Oprava nemovité kulturní památky – Těžní budovy s těžní věží větrní jámy Alexander č.2 v Ostravě- Kunčicích nebo Golf park Lhotka – Sportovní areál v kategorii Stavba občanské vybavenosti – novostavba.

V kategorii staveb dopravních, inženýrských a vodohospodářských se pak o přízeň hlasujících uchází také projekt Soubor staveb rekonstrukce ul. Českobratrské v centu Ostravy.

Přehled všech přihlášených staveb najdete na webových stránkách http://hlasovani.pulary.cz/, kde pro ně můžete také hlasovat do 31. května 2018.

Víte že?

Porubský bludný balvan byl vyhlášen v roce 1990 přírodní památkou. Vyzdvižen byl v roce 1928 z koryta potoka v Porubě a nyní je umístěn ve Vřesinské ulici. Jde o bludný balvan s absolutně nejdelší osou v České republice. Úpravu prostoru kolem bludného balvanu, který je také pietním místem, financovalo statutární město Ostrava a autorem projektu je PROJEKTSTUDIO.