Jezdíte do práce na kole nebo preferujete raději pěší přesuny? Obě varianty a další kombinace udržitelných způsobů dopravy můžete zúročit během měsíce května, kdy probíhá celorepubliková akce Do práce na kole. Nejen, že posílíte svoji kondici a zdraví, ale také vyzkoušíte netradiční zážitky a zapojíte se do velké soutěže o spoustu hodnotných cen. Ochutnejte s námi pestrou cyklistickou a pěší Ostravu!

Soutěž je určena pro týmy i jednotlivce, kteří dojíždí do práce na kole, bruslích, skateboardu, longboardu, běhají nebo chodí pěšky a zapojit se do ní mohou také vozíčkáři. Zaměstnavatelé a města mohou soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel a Cykloměsto roku. Registrace do soutěže právě probíhá na www.dopracenakole.cz, končí 30. dubna 2024. V letošním roce je výzva otevřená i studentům, kteří mohou čerpat 60% slevu na startovném. Blíže k podmínkám uplatnění slevy najdou na www.dopracenakole.cz/doskolynakole.

Každý účastník květnového Do práce na kole dostane tričko nebo nákrčník, které fungují také jako vstupenky na doprovodné akce.

 

Na kole šik, hornická pekárna, Hasičské muzeum nebo Bolt tower. To jsou některé z chuťovek akcí na triko, které zažijete pouze v Ostravě. Ostrava se jako městský organizátor do výzvy zapojuje již po sedmé a začíná cyklistickou sezónu opět stylově. Staňte se i Vy její součástí a odstartujte s námi výzvu prvomájovou vyjížďkou s Elegantem od Slezskoostravského hradu. Buďte NA KOLE ŠIK a navštivte místa, kde se před 100 lety v Ostravě randilo, divadla, kavárny, parky.

Veškeré informace k zahájení cyklosezóny v Ostravě a také všech dalších akcích na triko, fotosoutěži, výhrách a závěrečnému večírku najdete postupně na  dopracenakole.cz/mesto/ostrava.