V Ostravě již několik měsíců probíhá osvětová kampaň s názvem Ostravou!!! Je zaměřena na zvýšení povědomí obyvatel a návštěvníků města o možnostech ekologicky šetrných způsobů dopravy v Ostravě, které přispívají ke snížení negativních vlivů dopravy na životní prostředí a zdraví obyvatel.

Aktuálně vznikl velmi zajímavý krátký film, který představuje netradiční závod dvou ostravských herců centrem města. Jeden zvolil osobní automobilovou dopravu, druhý se vydal na cestu na kole a pěšky. Mířili z Nové radnice do Dolní oblasti Vítkovic. Jaká dobrodružství po cestě zažili, kdo vyhrál a proč si musel dát Albert Čuba čaj, se můžete podívat na městském Facebooku  nebo oficiálním YouTube kanálu „Ostrava Město“.

Základní kostra příběhu se musela vejít do jednoho natáčecího dne a vše probíhalo  co nejvíce v reálném čase kvůli věrohodnosti závodu.  Samotný střih a postprodukce videa zabrali desetinásobek času natáčení. Při filmování nebyl ani přinejmenším nikdo zraněn, snad jen ego Robina Fera, který závod na čas fakticky prohrál. Albert Čuba řídil elektromobil poprvé v životě, a režisér Jan Rušaj po absolvování natáčení začal hojně využívat Ostravskou MHD, protože se ujistil o jejích výhodách.