Stejně jako loni společnost Ostravské komunikace posílají kropicí vozy do ulic, když noční teploty ve městě výrazně neklesají pod 20 stupňů Celsia a během dne dosahují 30 a více stupňů. Situaci řeší průběžně.

Do ostravských ulic vyjíždějí kvůli horku denně dva až čtyři vozy podniku Ostravské komunikace, které vodou kropí rozpálené povrchy a vypouštějí vodní mlhu osvěžující vzduch. Během čtyř dnů projelo městem celkem devět vozů, které osvěžily ulice 1330 hektolitry vody, sdělila mluvčí Ostravských komunikací Eva Kijonková.

„Dispečink sleduje vývoj teploty. Když teploty dospějí až k nocím, kdy se výrazně neochlazuje, začínáme se svlažováním ulic,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Vozy skrápějí ve velkém rozsahu ulice od minulého týdne, a to zpravidla od dopoledne do 18:00. „Vozy, které přivážejí s vláhou i částečnou teplotní úlevu, se přitom pohybují převážně v nejprohřátějších bodech města, tedy v centru, v Ostravě-Porubě a například i v městských částech Ostrava-Jih, Vítkovice nebo v Mariánských Horách,“ doplnila Kijonková.