Jedno z dopravně nejvytíženějších míst a také tradiční místo konání velkolepého novoročního ohňostroje na ulici Horní v městském obvodu Ostrava-Jih nově potěší pěknou podívanou také od jara do podzimu. Díky čerstvé výsadbě 8.800 rostlin na ploše 1.100m2 bude rondl postupně různobarevně nakvétat až do října.

O kruhový objezd na Horní ulici se doposud staraly Ostravské komunikace. Po svěření do péče městského obvodu byl osázen a o jeho údržbu, včetně květinových záhonů, se budou starat Technické služby Ostravy-Jihu.

„Vysazení trvalek předcházela příprava záhonů, včetně chemického odplevelení porostu. Celkově bylo vysazeno 8.800 ks rostlin. Za provedené práce zaplatil obvod  587 653 Kč,“ uvedl místostarosta František Staněk s tím, že čerstvě založený záhon po obvodu celého kruhového objezdu potřebuje chvíli čas, než nakvete do plné krásy. „Věřím, že bude těšit obyvatele i návštěvníky našeho obvodu a nestane se terčem krádeží, jako osázené květináče na Náměstí SNP v Zábřehu,“ doplnil Staněk.