Ostrava se opět zapojí jako místní koordinátor do celostátní soutěže Do práce na kole. Soutěž je určena široké veřejnosti, týmům i jednotlivcům, kteří dojíždí do práce na kole, koloběžce, bruslích, skateboardu, longboardu, běhají nebo chodí pěšky a zapojit se do ní mohou také vozíčkáři.

Ostrava je městským koordinátorem soutěže již pátým rokem. Akce startuje 1. května, do soboty 30. dubna je poslední možnost se registrovat na webových stránkách dopracenakole.cz a stát se ostravskými spoluúčastníky. Prozatím je přihlášeno přes 1 000 účastníků z 250 týmů.

Do práce na kole není jen o měsíční výzvě a zdravém životním stylu, trasová data z cest účastníků pomáhají také zlepšovat plánování městské mobility, nebo odhalovat kritická místa v infrastruktuře města.

V průběhu soutěže se účastníci mohou těšit na tzv. „akce na triko“. Stačí se zastavit na místo v soutěžním triku nebo nákrčníku. Pro účastníky jsou připraveny volné vstupy na Vyhlídkovou věž Nové radnice, Slezskoostravský hrad, nebo třeba kávička k zákusku zdarma v COKAFE v areálu Dolní oblasti Vítkovic.

Účastníci, kteří uhradili registrační poplatek, mají opět možnost celý květen využít v Ostravě sdílená kola společnosti NEXTBIKE na libovolný počet třiceti minutových jízd zdarma, kód jim bude zasílán v newsletteru.

Ostrava má pro své účastníky připravenu celou řadu hodnotných výher. Soutěžit se bude o poukázky na sportovní zboží u partnerů D-SPORT, MADEJA, permanentky do ZOO, zvonky na kola a spoustu dalších cen. Proběhne také tematická fotosoutěž. Hned dva šťastlivci si odnesou cenu hlavní – elektrickou koloběžku.

Ceny do soutěže věnovali také spolek Ostravou na kole (půjčení nákladního kola), COKAFE (balení káv a poukázky), SteelOva (projížďky Ostravou s unikátní aplikací) a také Moravskoslezský kraj. Závěrečný večírek s vyhlášením výsledků za Ostravu proběhne 21. června 2022.

Veškeré info k akci je průběžně doplňováno na web: https://www.dopracenakole.cz/mesto/ostrava, aktuální dění můžete sledovat na Facebookové stránce https://www.facebook.com/groups/DPNKOstrava/.

Podrobná pravidla a soutěžní kategorie jsou k nalezení zde: https://www.dopracenakole.cz/kvetnova-vyzva/pravidla-kvetnove-vyzvy.