Druhý ročník akce „Léto na kole“, která je určena pro celou rodinu, se uskuteční v sobotu 9. 6. 2018. Trasa povede z Ostravy-Jihu přes Starou Bělou, Krmelín, Novou Bělou, Paskov, do Hrabové, kde se účastníci mohou těšit na vystoupení Petra Bendeho. Na kolech spolu s účastníky vyrazí i  starostové uvedených městských obvodů, města a obce. Zaregistrovat se mohou zájemci zdarma na www.letonakole.cz.

„Jsem rád, že jsme ve spolupráci s ostatními starosty připravili pro veřejnost druhý ročník Léta na kole. Vloni se akce vydařila, na trasy vyrazilo 300 malých i velkých účastníků. I letos pro ně bude během cesty připraveno občerstvení a doprovodný program. Ten vyvrcholí v cílové Hrabové. Všem, kteří dojedou, zazpívá Petr Bende, neúnavné děti si užijí skákací hrad. Startujeme u nás na Jihu z areálu Lesní školy v Bělském lese. K účasti se stačí zdarma zaregistrovat na stránkách www.letonakole.cz,“ zve na akci starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

Akce je určena malým i velkým cyklistům, vybrat si je možno ze čtyř tras dle náročnosti. Ta základní má 27 km, nejkratší 10 km. Všechny informace k registraci, trasám a organizaci akce Léto na kole 2018, jsou k dispozici na www.letonakole.cz. Akce se mohou účastnit také koloběžkáři.


Zdroj informací: Tisková zpráva městského obvodu Ostrava-Jih