Začala dostavba sportovního areálu U Cementárny určeného in-line bruslařům. V této druhé etapě přibude dráha pro in-line bruslaře, skatepark, parkourové hřiště, tenisové kurty, zázemí, budou opraveny komunikace a chodníky a vznikne nové parkoviště pro 171 automobilů. Práce skončí v létě příštího roku.

Během dostavby sportovního areálu U Cementárny, který je naproti Ferony, doplní stávající dráhy pro in-line bruslení o délkách 200, 400 a 1200 metrů nová nejdelší dráha dlouhá 1500 metrů. „Dráha bude splňovat parametry pro konání mezinárodních závodů,“ připomenul náměstek primátora Vladimír Cigánek.

Dále budou vybudovány tenisové kurty s umělým povrchem, skatepark z monolitického železobetonu a objekt se zázemím, ve kterém budou šatny, bistro a prostory pro sportovní kluby i veřejnost. V areálu rovněž vznikne vůbec první parkourové hřiště v Ostravě. Chodníky a komunikace čeká rekonstrukce, město nechá vybudovat také parkoviště s kapacitou 171 vozidel.

„Druhá etapa bude stát 87 milionů korun a město ji hradí ze svého rozpočtu. Práce skončí v červenci příštího roku,“ uvedl Vladimír Cigánek. Areál na ploše 140 metrů čtverečních, což je přibližně rozloha 20 fotbalových hřišť, bude otevřen celoročně a lidé jej mohou využívat zdarma. Zpoplatněny budou tenisové kurty a půjčování sportovního náčiní.

První část sportovního areálu město otevřelo v roce 2014. Tvoří jej dráhy pro in-line bruslaře, víceúčelové, dětské a travnaté hřiště. Investice tehdy dosáhla částky 42 milionů korun a byla hrazena z evropských prostředků a z rozpočtu města.