Duha na obloze má sedm barev, nákupní centrum Duha je zatím spíše šedivé. Ale to se začíná měnit. Městský obvod Poruba připravuje proměnu lokality v místo, kam by lidé rádi chodili – ať už třeba za nákupy nebo si jen tak posedět v příjemném prostředí. Práce na první etapě rekonstrukce začaly tento týden a městský obvod Poruba slibuje, že prostor před poštou se změní k nepoznání. Kromě rekonstrukce zpevněných ploch, přibyde i více zeleně.

„Chceme, aby tímto místem lidé jen neprocházeli, ale aby měli důvod zastavit se a na chvíli si třeba sednout. Rekonstrukcí tak projde nejenom povrch asfaltových chodníků, které nahradí dlažba. Upravit chceme i zelenou plochu, kterou scelíme, a uprostřed bude malý chodníček z moderní zatravňovací dlažby. Místo dostane i nový mobiliář a místa k sezení vytvoříme i na opěrné zídce, kterou také opravíme. Chystá se i nové veřejné osvětlení a místo dosavadních několika borovic bude vysazeno dvacet nových stromů,“

popsal změny, které náměstí čekají, místostarosta Dalibor Malík. První etapa vyjde na více než tři miliony korun.

Veškeré úpravy Duhy a okolí vycházejí z úzké spolupráce s místními obyvateli a odborníky. V minulosti se zde uskutečnil sběr dat, který měl ukázat, jak a kdy lidé lokalitu využívají. Součástí byla i anketa, které se zúčastnilo více než dvě stě respondentů, kteří mohli říct, co se jim líbí, co naopak ne, a jak by si změnu představovali. Výsledky této analytické části stejně jako informace o chystané první etapě rekonstrukce si zájemci mohou prohlédnout na panelech, které jsou umístěny v lokalitě u Duhy.

Více informací o rekonstrukci Duhy a dalších projektech Poruby najdou zájemci na webové stránce fajnovaporuba.cz.