Příznivé počasí láká k návštěvě Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava i v tomto období. Od začátku listopadu mohou lidé navíc využít i mimosezónní slevy na vstupném, které potrvají až do konce března příštího roku.

Dvojí vstupné do Zoo Ostrava platí už řadu let. V chladnějším období je provoz zoo určitým způsobem omezený. Některá teplomilná zvířata jsou ze svých letních příbytků přestěhována do zázemí, kde je návštěvníci nemohou vidět. Patří mezi ně například někteří ptáci z Voliéry Papua, La Pampa, Voliér ptáků Tibetu a Číny či některé druhy lemurů na ostrovních expozicích. Také čas strávený v zoo je v zimních měsících kratší, lidé třeba nemohou plně využít klidové části botanického parku k posezení a odpočinku tak, jak se to nabízí v letním období. Na druhou stranu zoo chová poměrně dost zvířat, kterým chladnější počasí nevadí, naopak si ho užívají více než parné léto. Patří mezi ně pandy, jeleni, plameňáci, supi, orli, jeřábi a další. Některé z nich zachycuje video.

Areál zoo je pro návštěvníky otevřený každý den v roce a v každém ročním období má zoo své kouzlo. A to nejen v podzimním barevném hávu, ale také pod sněhovou pokrývkou. V chladném počasí se mají návštěvníci možnost ohřát ve vytápěných pavilonech nebo v restauraci Saola, která je rovněž otevřena každý den od 10 hod. O víkendech mohou zavítat i do tropů – až do 17. prosince probíhají komentované prohlídky skleníků s bohatou kolekcí užitkových rostlin z tropů a subtropů. Více informací a registrace zájemců zde.

Levnější vstupné platí do 31. března příštího roku. Dospělý návštěvník zaplatí 110,- Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 60,- Kč. Zoo je v tomto období otevřena denně od 9 do 16 hodin. Do areálu je možné přijít do 15 hod., pak se zavírají pokladny.