Ostravský dopravní podnik ukončil v prosinci prodej papírových jízdenek. Staré automaty nahradil novými, v nichž lze koupit přednabitou kreditní kartu v minimální ceně 100 korun. Po měsíci od zrušení prodeje papírových jízdenek zavedl u nových jízdenkových automatů další možnosti úhrady. KREDITní jízdenky a další nákupy v jízdenkomatech je nyní možné hradit i eurobankovkami nebo bankovní platební kartou.

Cestující dosud mohli v jízdenkomatech DPO nakupovat kreditní jízdenky nebo dobíjet kredit pouze za hotovost, a to jen českými bankovkami, případně elektronickou peněženkou ODISky. Nyní se však platební možnosti rozšířily také o možnost úhrady platebními kartami a eurobankovkami.

„Těší mě, že se nám již během prvního měsíce podařilo úspěšně zprovoznit další plánované funkce jízdenkomatů, které jsme cestujícím chtěli nabídnout. K dnešnímu dni bylo vydáno již přes 20 000 kreditních jízdenek a věřím, že nové jízdenkomaty teď budou využívány ještě častěji, “ uvedl generální ředitel DPO Daniel Morys.

Zahraniční turisté a další cestující, kteří nemohou nebo nechtějí svou platební kartu využívat přímo v prostředcích MHD, mají nyní ještě více možností, jak si jízdné zakoupit, a nemusejí přitom spoléhat na příslušnou hotovost v české měně. Od 1. února přijímají jízdenkomaty v Ostravě bankovky s hodnotami 100, 200, 500 a 1000 CZK nebo 5, 10, 20 a 50 EUR, a dále platební karty jak ve fyzické tak virtuální podobě (Apple/Google Pay) a platby prostřednictvím elektronické peněženky ODISky.