Tradiční Den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava se koná v sobotu 1. září a má letos podtitul Den ostravských dopraváků. Veřejnost může navštívit dopravní areál v Martinově a zúčastnit se pestrého celodenního programu.

Den dopraváků začne v sobotu 1. září v 9 hodin v areálu dopravních dílen v Martinově. dopravní podnik představí vozy MHD v novém nátěru včetně tramvaje Stadler nOVA, dále nové moderní vozy minibus Rošero – P First FCLLI 80 EL, Solaris Urbino 18 CNG, minibus IVECO Dekstra LE 37 CNG, Škoda 26 Tr Solaris (parciální), Škoda 27 Tr Solaris, technologická a montážní vozidla – dispečerský vůz Škoda Octavia CNG, Mercedes-Benz Sprinter, DAF svářecí automobil, Mercedes-Benz Unimog (nosič vybavení), Mercedes-Benz Arocs (sklápěcí), montážní vozy s nůžkovou plošinou a historické trolejbusy Tatra T400/IIIA č. 26, Škoda 8 Tr č. 29 a Škoda 9 Tr H č. 82.

Připraveny jsou bezplatné vyhlídkové jízdy od Martinovských dílem autobusem a parciálním trolejbuse kolem Duhy, historické a technologické tramvaje pojedou Martinovem a přímo areálem dílem pojedou tramvaje, autobusy i trolejbusy po okružní trase.

V areálu dílen se také představí partneři Dopravního podniku Ostrava a samotní dopraváci představí zájemcům odbavovací systém s placením platební kartou, historické i současní zastávkové označníky, nabídnou k prodeji upomínkové předměty a nebude chybět ani náborový stánek.

Po celý den se koná program:

09:00 – Zahájení akce, představení partnerů
09:30 – Klauni z Balónkova
10:00 – Dynamická ukázka Hasičského záchranného sboru MSK
10:15 – Dynamická ukázka Policie ČR
10:45 – Ukázky z výcviku služebních psů Městské policie Ostrava
11:20 – Hudební vystoupení a talkshow hvězd muzikálů MAMMA MIA a DĚTI RÁJE
12:15 – Prezentace nových stejnokrojů DPO
12:30 – Hudební vystoupení a talkshow hvězd muzikálů MAMMA MIA a DĚTI RÁJE
13:30 – Soutěž s Colliery CrossFit Ostrava
14:00 – Dynamická ukázka Hasičského záchranného sboru MSK
14:15 – Dynamická ukázka Policie ČR
14:30 – Klauni z Balónkova
16:00 – Ukončení akce