Chcete se zapojit do dění v Porubě? Pokud ano, máte jedinečnou příležitost rozhodnout o tom, do čeho bude Poruba investovat část peněz ze svého rozpočtu v rámci projektu Zelená Porubě. Do konce června můžete přijít s nápadem a přesvědčit ostatní, aby jej v hlasování podpořili. Poruba pak nejúspěšnější nápady zrealizuje.

Možná už dlouho vnímáte, že ve vašem okolí něco chybí, že by se něco mělo změnit nebo opravit. Pokud se chcete podílet na změně, začněte už teď promýšlet svůj nápad, ptejte se svých známých, diskutujte se sousedy. Jejich pohled a podněty vám pomůžou připravit návrh tak, aby získal co největší podporu. Míra podpory bude totiž v pozdějším veřejném hlasování klíčová.

Zelená Porubě s podtitulem Tvoříme Porubu společně je název projektu, který dává obyvatelům Poruby možnost mít přímý vliv na podobu svého nejbližšího okolí a také na to, jak se bude Poruba v následujících letech rozvíjet. Každý z vás nyní může předložit konkrétní návrh na úpravu veřejného prostranství. A poté už bude záležet jen na tom, zda váš návrh osloví ostatní, kteří o něm budou hlasovat. Pro letošní ročník projektu Zelená Porubě radnice vyčlenila jeden a půl milionu korun. Částka bude využita na úpravy veřejného prostoru, které navrhnou obyvatelé Poruby a které získají největší podporu ve veřejném hlasování. A navrhnout můžete cokoli, co se vejde do finančního limitu a bude sloužit ostatním. Fantazii se žádné meze nekladou a budeme rádi, pokud dostaneme řadu netradičních návrhů, které přispějí k zatraktivnění Poruby.