Po téměř čtyřech měsících mohly opět otevřít zoologické zahrady. Přestože zatím jen venkovní prostory, zájem lidí byl enormní. Do ostravské zoo zavítalo přes 2 700 návštěvníků. Vysoký počet lidí byl dán zejména příznivým počasím a avizovaným prudkým ochlazením v následujících dnech. Někteří také chtěli cíleně podpořit zoologickou zahradu, pro kterou je vstupné významným zdrojem příjmů na zajištění každodenního provozu.

Zoo se nicméně těšila velkému zájmu veřejnosti i v době jejího uzavření. Neuvěřitelným způsobem stoupl zájem o symbolické adopce zvířat a peněžité dary vůbec. Za první tři měsíce tohoto roku evidujeme částku, jakou nám lidé věnovali za celý loňský rok. Moc si této podpory vážíme a moc za ni děkujeme!

V Zoo Ostrava žije přes 5000 zvířat ve více než 430 druzích. Jsou mezi nimi sloni, žirafy, medvědi, hroši, šimpanzi, pandy či lemuři, dále plameňáci, orli nebo papoušci. Ale také řada velmi drobných zástupců hmyzu a dalších bezobratlých. Všechna tato zvířata potřebují péči. Částka za krmivo činí 8 milionů Kč ročně. Z toho celý 1 milion Kč nás stojí nákup sena, za ovoce a zeleninu ročně zaplatíme přes 2 miliony Kč. Další 1,5 milionu Kč ročně stojí veterinární péče o zvířata. A to je jen část nákladů.

Zoo jsme spustili sbírku prostřednictvím Donio.cz. Zájemci mohou přispět libovolnou částkou vyplněním jednoduchého formuláře a úhradou platební kartou nebo bankovním převodem. Výtěžek sbírky použijeme na to nejzákladnější – na nákup krmiva, veterinární péči a léčiva, náklady na vytápění vnitřních expozic nebo platy chovatelů starajících se o zvířata.

Za 300 Kč, které nám věnujete, pořídíme krmení pro jednoho slona na jeden den nebo nakrmíme stádo zeber. Za 500 Kč pořídíme měsíční krmivo pro jednoho onagera nebo jednoho krokodýla štítnatého. 1000 Kč stojí měsíční krmivo pro jednoho kondora andského nebo hulmana posvátného. Za 2000 Kč pořídíme krmivo na jeden měsíc pro jednoho hrocha nebo tři pandy červené. Za 3000 Kč pořídíme měsíční krmivo pro jednu žirafu nebo pro čtyři orlosupy bradaté. 5000 Kč stojí měsíční krmivo pro dva pardály obláčkové nebo pro pět mandrilů.

Sbírka potrvá do 10. června.

 

Děkujeme za všechny Vaše příspěvky! Pomůžete nám přečkat nelehké období.