Dnes 14. března 2019 začala na Výstavišti Černá louka výstava i-Mobilita. Návštěvníci mohou shlédnout auta na plyn, bikesharing, elektro-kola, elektro-koloběžky, elektromobily, hry, letadla, lodě, nabíjecí stanice, virtuální realita, chill out zóna Leo Expressu, elektrokáry a elektrokola E-MOTION Parku Ostrava, otočný trenažér BESIP Teamu, dopravní novinky Dopravního podniku města Ostrava a mnoho dalšího. Součástí akce je také výstava projektu OSTRAVOU!!!

Přinášíme Vám malou fotografickou ochutnávku

Výstava ukazuje, jak zdravě cestovat v Ostravě

Proč upřednostnit veřejnou dopravu nebo využít pohyb a sportovní aktivity pro cestování po Ostravě před jízdou osobním automobilem? Odpovědi najdou během března návštěvníci ve foyer Nové radnice na Prokešově náměstí.
Výstava se koná v rámci osvětové kampaně OSTRAVOU!!! Cílem projektu je zvýšit povědomí obyvatel a návštěvníků města o přínosech alternativních forem dopravy a upozornit na negativní dopady individuální automobilové dopravy na lidské zdraví a životní prostředí.

Kampaň klade důraz na využívání všech dostupných forem ekologicky šetrné dopravy, tzn. veřejné dopravy, vozidel s alternativním pohonem, cyklistiky a pěšího způsobu mobility. Ostravané i návštěvníci města o nich budou informováni venkovní reklamní kampaní, články v tisku a osvětou prostřednictvím tiskových zpráv, sociálních sítí a webových stránek města.

Na významných veřejných akcích se veřejnost setká s tzv. „čistými areály“, tedy stánky k projektu se zajímavými osvětovými informacemi a atraktivním doprovodným programem.