Od 1. března se Zoologická zahrada a botanický park Ostrava vrací k obvyklé otevírací době. Lidé si tak mohou užít prohlídku areálu o dvě hodiny déle. Během jarních prázdnin mohou nahlédnout mimořádně i do výukového centra.

Areál Zoo Ostrava je v březnu otevřen od 9 do 18 hodin, pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve, tj. v 17 hodin. Kdo do zoo zavítá v době jarních prázdnin, které pro jednotlivé okresy trvají až do 18. března, může se podívat i do výukového centra zoo, které je běžně pro veřejnost uzavřeno. Zde si mohou lidé prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. K vidění je zde např. kostra želvy, užovky nebo šimpanze, obratel keporkaka, dále preparáty exotických zvířat i zástupců naší fauny, např. ptáků přilétajících na krmítka, největšího pěvce světa a řadu dalších. Mnohé preparáty si je možné nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. lebku tygra, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona a další.

Výukové centrum je otevřeno ve všední dny mezi 12. a 14. hodinou. Zájemci jej najdou v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie.