O tomto víkendu mohou návštěvníci Zoologické zahrady Ostrava využít nižší ceny mimosezónního vstupného. Během hlavní sezóny, od 1. dubna, ceny vstupného vzrostou, areál ostravské ZOO však bude otevřen o hodinu déle. Na Velikonoční pondělí se již tradičně otevřou brány ostravské zoologické zahrady o hodinu dříve, tedy v 8:00 hod. O Velikonočním pondělí 2. dubna se mohou návštěvníci těšit na pomlázku s Hitrádiem ORION. Kromě speciálního velikonočního programu budou probíhat i komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat.

Informace k otevírací době Zoo Ostrava

Během velikonočních prázdnin až do soboty 31. března mohou lidé využít poslední dny mimosezónního období, kdy zaplatí zlevněné vstupné do zoo. V tu dobu bude areál ostravské zoo otevřen od 9 do 18 hod. (pavilony a pokladny se zavírají v 17 hod.). Od neděle 1. dubna se zavírací doba posunuje na 19 hod., přičemž pavilony a pokladny se opět uzavřou o hodinu dříve, tj. v 18 hod.

Skleníky v Zoo Ostrava se otevírají veřejnosti již v dubnu

Letos se pěstební skleníky v ostravské zoologické zahradě otevřou o měsíc dříve! Díky zvýšenému zájmu ze strany veřejnosti budou tyto prostory výjimečně otevřeny již od druhého dubnového víkendu, tj. od 7. dubna.

Ve skleníkovém areálu o rozloze 1000 m2 rostou tropické a subtropické rostliny z různých koutů světa, které se využívají k tvorbě a údržbě tropických expozic v areálu zoo. „K vidění je zde rovněž sbírka ovoce a zeleniny i různé druhy bylinek a koření z celého světa. Do ostravských tropů budou moci návštěvníci nahlédnout od dubna až do konce října každý víkend vždy v 11:00 a ve 14:00 hod. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo a jsou možné pouze s průvodcem. Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu vyzvedneme,“ popisuje David Kubala, pracovník dendrologického oddělení Zoo Ostrava a jeden z průvodců. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoo.

Komentované setkání u zvířat

[art_yt id=“ZH6aFPwa0b8″ wvideo=“1280″ hvideo=“720″ position=“center“ urlvideo=“undefined“ namevideo=“ desc=“ durationmin=““ durationsec=““ related=“true“ upld=““]

Již od soboty 24. března se návštěvníci mohou sledovat zvířata při komentovaných setkáních u vybraných druhů zvířat. Setkání probíhají dle následujícího harmonogramu:

každý den

medvědi a hulmani (expozice Čitván)
– 10:00, 14:30, 16:45
práce se slony (uvnitř pavilonu)
– začátek mezi 12:30 a 13:00

víkendy a svátky

9:30   pandy
10:30 vydry (expozice Čitván)
11:00 mandrilové (kruhový výběh)
11:30 loriové (Voliéra Papua)
12:30 žralůčci (pavilon Papua v SO a NE)
13:30 šelmy
14:00 hroši (pavilon Tanganika)

středa

13:30 krokodýli (pavilon Tanganika)

Setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních důvodů zrušeno.


Zdroj informací: Tiskové zprávy Zoo Ostrava a webové stránky www.zoo-ostrava.cz. Video vloženo z YouToube Zoo Ostrava – komentovaná setkání se zvířaty (autor E. Gombala).