Ostrava se jako místní koordinátor také letos zapojí do celostátní soutěže Do práce na kole. Soutěž je určena pro týmy i jednotlivce, kteří dojíždí do práce na kole, bruslích, skateboardu, longboardu, běhají nebo chodí pěšky a zapojit se do ní mohou také vozíčkáři.

Ostrava je městským koordinátorem soutěže již čtvrtým rokem. V minulých ročnících se ukázalo, že občané města mají zájem prospět takto svému zdraví i životnímu prostředí. Akce startuje 1. května, do pátku 30. dubna je poslední možnost se registrovat na webových stránkách dopracenakole.cz a stát se ostravskými spoluúčastníky. Prozatím je přihlášeno bezmála 1 100 účastníků z dvou set týmů.

V průběhu soutěže se účastníci mohou těšit na tzv. „akce na triko“, které se budou konat dle aktuálních vládních opatření, a tak jako v minulých letech, stačí přijít v soutěžním triku nebo nákrčníku.

Účastník si bude moci vyzvednout bidon nebo jinou malou drobnost u Madeja SPORT v Ostravě nebo se pokochat pohledem na Ostravu z ptačí perspektivy a využít volný vstup na Vyhlídkovou věž Nové radnice. Účastnit se je možné opět na kole, pěšky nebo na koloběžce.

Město se snaží o zkvalitnění a rozšíření cyklostezek a také v rámci projektu Do práce na kole vzniklo vytipování problematických míst, které jsou zaznačeny a okomentovány.

Protože roste zájem o využívání sdílených kol, mají účastníci, kteří uhradili registrační poplatek, celý květen možnost využít v Ostravě sdílená kola společnosti NEXTBIKE na libovolný počet třiceti minutových jízd zdarma, kód jim bude zasílán v newsletteru: https://www.dopracenakole.cz/mesto/ostrava/nextbike

Soutěžit se bude mimo jiné o poukázky do obchodů se sportovním a cyklozbožím (Madeja SPORT, D-sport). V červnu proběhne závěrečný večírek s vyhlášením výsledků za Ostravu.

Akce na triko, výhry a termín závěrečného večírku je možné najít na webu https://www.dopracenakole.cz/mesto/ostrava a také na Facebookové stránce https://www.facebook.com/groups/DPNKOstrava/.

Podrobná pravidla a soutěžní kategorie jsou k nalezení zde: https://www.dopracenakole.cz/o-vyzve/podrobna-pravidla#zelene