Radnice Ostravy-Jihu letos bude realizovat 3. ročník participativního rozpočtu „Společně tvoříme Jih“, na který vyčlenila 7 miliónů korun. Převážnou část z 35 podaných návrhů tvoří rekonstrukce dětských a sportovních hřišť, nechybí však ani návrhy na estetizaci veřejného prostranství nebo zajímavé projekty vztahující se k historickým pamětihodnostem městského obvodu.

„Děkuji všem, kteří si dali práci své nápady pro lepší život na Jihu přihlásit a připravit projekt. Mezi návrhy na hřiště, estetizaci veřejného prostranství či parkoviště mne mile překvapily návrhy typu navrácení zvoničky na zábřežský hřbitov, obnova historického kříže či umístění dřevěného sousoší u základní školy. Jsem zvědavá, které z proveditelných  projektů získají v říjnovém hlasování největší podporu a stanou se tak součástí našeho městského obvodu“, uvedla místostarostka Hana Tichánková.

Všechny podané návrhy nyní prochází hodnocením – technickou analýzou, která bude hodnotit jejich proveditelnost. Projekty postupující do hlasování budou zveřejněny v září tohoto roku.

Všechny informace naleznou zájemci na www.spolecnetvorimejih.cz, aktuální dění lze sledovat na  facebook.com/spolecnetvorimejih.


Zdroj: Tisková zpráva městského obvodu Ostrava-Jih