Letos podruhé měli obyvatelé městského obvodu Ostrava-Jih možnost získat dar ve výši až tisíc korun na výsadbu květin před bytovými domy. Radní městského obvodu schválili pravidla pro poskytnutí daru již letos v březnu. Lidé tak mohli žádat od dubna do října o proplacení zakoupených sazenic, osiva, cibulí či hlíz, zeminy a hnojiv, které na výsadbu předzahrádek spotřebovali.

Zájem o poskytnutí daru se od předchozího roku příliš nezměnil. Účtenky k proplacení s fotografií vysazeného záhonu přišlo na úřad odevzdat 27 občanů, o 5 více než loni.

Převážná část darů byla poskytnuta na výsadbu nových záhonů před bytovými domy, ale obnovovaly se i záhony založené v dřívějších letech. Někteří lidé nepojali výsadbu květin jen jako dekorativní záležitost, ale snažili se výsadbou ovlivnit prostředí v okolí svého bydliště. Například v Ostravě-Výškovicích osadili kruhový objezd a tímto způsobem zamezili vjezdu na plochu neukázněným řidičům.

„Jsme rádi, že některé výsadby jsou velmi propracované, což například dokládá příklad žadatelky, která záhony osadila tak, aby vysazované květiny kvetly až do pozdního podzimu,“ uvedla Veronika Staňková z odboru dopravy a komunálních služeb.

Jestli budou moci obyvatelé požádat o poskytnutí daru na výsadby záhonů i v příštím roce se rozhodne na počátku příštího roku.


Zdroj informací: Tisková zpráva městského obvodu Ostrava-Jih