Moderní svět proměnil také životní styl. Přirozený pohyb se kvůli pracovnímu vytížení z našich životů pomalu vytrácí. Přestože je k mání pohodlná automobilová doprava, mají její alternativy rozhodně co nabídnout i z hlediska vlivu pohybu na zdravotní stav lidí.

Fyzická kondice zvyšuje odolnost před nemocemi

Lidé, kteří mají pravidelnou fyzickou aktivitu, jsou odolnější běžným nemocem, jako například nachlazení nebo chřipka. V případě onemocnění je průběh těchto nemocí zpravidla mírnější a doba léčby kratší.

Pravidelný pohyb chrání před civilizačními chorobami

Pravidelný pohyb je prevencí vzniku řady závažných chorob pohybového, kardiovaskulárního, dýchacího systému a důležitým faktorem předcházení vzniku cukrovky 2. typu nebo rakoviny.

Fyzická aktivita zlepšuje psychiku

Řada zaměstnání je spojena s velkou psychickou zátěží a stresem. Také v tomto případě dostatek pohybu pomáhá zmírňovat negativní dopady na lidské zdraví. Dostatek pohybu snižuje pravděpodobnost onemocnění Alzheimerovou chorobou o významné procento.

Alternativní doprava vrací městský prostor lidem

Používání alternativ vůči automobilové dopravě pomáhá zlepšovat životní prostředí, ale také vrací městský prostor lidem. Pokud dostane před auty přednost výsadba zeleně a prostor pro volný čas, stává se z města příjemnější místo pro život.

Alternativní doprava přináší prosperitu místním firmám

Pro prosperitu měst a obcí jsou nejméně přínosní lidé přepravující se autem, kteří své peníze utrácí mimo místní ekonomiku. Naopak lidé, kteří městem prochází, častěji nakoupí “po cestě” a část svých prostředků nechávají pracovat (dále v oběhu) v místě svého bydliště nebo pracoviště.