Včera byly ostravským primátorem Tomášem Macurou slavnostně předány klíče od dalších 6 nových automobilů s pohonem CNG strážníkům Městské policie Ostrava. Splněn tak byl letošní plán – předání 21 vozidel na alternativní pohon pro město, obvody a městské strážníky z projektu Ostravou na alternativní pohon. Do vozového parku městských strážníků tak přibyl Volkswagen Caddy Maxi skříň, tři Škody Octavia combi Activ a dvě Škody Octavia Style. Náklady města Ostravy na pořízení všech 21 aut na alternativní pohon pořízených z projektu činily 9 803 158 korun, dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí 2 070 000 korun. Celková pořizovací hodnota je 11 873 158 Kč (s DPH). Auta byla pořízena v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon“, který je spolufinancován z Národního programu Životní prostředí.

Aktuálně máme k dispozici již 48 nových vozidel s alternativním pohonem, z toho 8 elektromobilů a 40 vozidel s pohonem CNG. V případě městské policie je naším cílem, aby všechny její služební automobily byly jen na CNG nebo se jednalo o elektromobily a od splnění tohoto cíle nás dělí jen měsíce,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Na konci února ostravský magistrát předložil novou společnou žádost v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon II“ na dalších 20 kusů vozidel na alternativní pohon, 5 vozů pro Městskou policii Ostrava a zbytek pro 11 městských obvodů Hošťálkovice (1 ks), Hrabovou (1 ks), Krásné Pole (1 ks), Mariánské Hory a Hulváky (3 ks), Moravskou Ostravu a Přívoz (2 ks), Novou Ves (1 ks), Ostravu – Jih (1 ks), Polanku nad Odrou (1 ks), Porubu (1 ks), Radvanice a Bartovice (1 ks) a Starou Bělou (2 ks). Tři vozy budou na pohon CNG, ostatní budou elektromobily. Projekt bude znovu spolufinancován z Národního programu Životní prostředí.

Žádost byla úspěšně schválena Státním fondem Životního prostředí a město již obdrželo Rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků. K projektu je připravena veřejná zakázka na nákup vozidel, která nyní čeká na vyhlášení. V roce 2019  bude mít Ostrava již 68 vozidel z kategorie bezemisních a nízko-emisních aut.