V pondělí 30. října pořádá oddělení kultury odboru kultury a školství Magistrátu města Ostravy v Reuse centru Ostrava panelovou diskusi Kultura pro přírodu, v níž přednesou své příspěvky o zkušenostech v oblasti udržitelné organizace kulturních akcí zástupci ostravských kulturních organizací a pořadatelé kulturních akcíAkce se uskuteční v Reuse centru Ostrava od 15.30 do 18 hodin.

Panelová diskuse Kultura pro přírodu

Pozvánka na panelovou diskusi Kultura pro přírodu

Vystoupí organizátoři Colours of Ostrava, PLATO Ostrava, městský obvod Poruba pořádající např. Sdílko a rodinné a komunitní centrum Chaloupka, které stojí mimo jiné za tradiční komunitní akcí Zažít Ostravu jinak.

Příspěvky jednotlivých panelistů se budou věnovat ekologicky šetrné organizaci kulturních akcí jak pro desetitisíce návštěvníků, tak pro menší komunity a možnostem environmentálně šetrného provozu v rámci celoročního fungování organizace. Po samotných příspěvcích bude prostor pro dotazy a společnou diskusi a celé setkání bude zakončeno komentovanou prohlídkou Reuse centra.

Diskuse je určena zejména odborné veřejnosti v oblasti kultury (pracovníci kulturních organizací či nezávislí pořadatelé kulturních akcí), nicméně vítáni jsou i další zájemci, kterým kultura a šetrný přístup k životnímu prostředí není lhostejný. Vstup na akci je zdarma, nicméně z kapacitních důvodů je potřeba se do 25. října přihlásit prostřednictvím formuláře.

Pro bližší informace kontaktujte koordinátorku pro kulturu Pavlínu Poláškovou emailem nebo na tel. 720 735 368.