V pátek 31. ledna bude v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava u příležitosti pololetních prázdnin připraven pro všechny školáky a jejich rodiče speciální program. Za mimosezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.

Na pololetní prázdniny připravila ostravská zoologická zahrada pro všechny malé i velké návštěvníky mimořádné komentované setkání u vybraných druhů zvířat. V pátek 31. ledna proběhnou u následujících druhů:

11:00 hod. žralůčci (v pavilonu Papua)

13:30 hod. sloni (v pavilonu slonů)

14:00 hod. hroši (v pavilonu Tanganika)

Tento den bude mezi 11. a 14. hodinou pro veřejnost tradičně mimořádně otevřeno výukové centrum zoo. Zde si mohou lidé prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. K vidění je zde např. kostra želvy, užovky nebo šimpanze, dále preparáty exotických zvířat i zástupců naší fauny, např. nejmenší šelmy ČR, největšího pěvce a řadu dalších. Mnohé preparáty si je možné nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. lebku tygra, obratel velryby, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona ad. Výukové centrum najdou návštěvníci v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie.