Brány Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava se opět na nějakou dobu uzavřely návštěvníkům. Život uvnitř však běží dál. Tak jako tomu bylo v jarním období, i nyní se Vám budeme snažit zprostředkovávat informace o novinkách a zajímavostech ze zoo prostřednictvím webových stránek a facebookového profilu, kde budeme zveřejňovat i krátká videa natočená chovateli zachycující momenty z jejich práce a ze života zvířat.

Děkujeme všem  za nabízenou pomoc, které si velmi vážíme! Nejlepší formou pomoci je pro nás finanční příspěvek. Na každodenní provoz zoo nám zájemci mohou přispět dvěma způsoby – symbolickou adopcí některého z našich zvířat (podrobnosti jsou na http://www.zoo-ostrava.cz/cz/pomozte-nam/adopce-zvirat/) nebo vkladem libovolného finančního příspěvku na náš účet k veřejné sbírce, číslo účtu: 2120217/0100 (účel sbírky: zlepšení životních podmínek zvířat chovaných v Zoo Ostrava).

Kromě finančních příspěvků se lidé mohou stále zapojit do sběračské soutěže Šípkový podzim. V rámci soutěže (ale samozřejmě i mimo ni) mohou zájemci sbírat žaludy, šípky či jeřabiny (prosíme NE kaštany, tedy plody jírovce maďalu). Podrobné informace jsou na https://www.zoo-ostrava.cz/cz/zoo/novinky/2150-sipkovy-podzim-v-zoo-ostrava/. Zoo ráda přijme i přebytky ze zahrádek, například dýně.

Mockrát děkujeme!