Projekt pro děti čtvrtých a pátých tříd je  zaměřen na strategickou úlohou vody v našem životě a má za cíl zdůraznit potřebu ji chránit a pečovat o ni pro nás a další generace.

Cestou za svým pomyslným pramenem se interaktivně seznamují s vlastnostmi vody, její úlohou v přírodě, lidském organismu, zajímavými místy v Ostravě a okolí, probudí umělecké sklony, a rozhodně, ne na posledním místě, hra dokáže stmelit Váš třídní kolektiv.

Více informací naleznete na stránkách www.hledejpramenvody.cz.

Soutěž je v plném proudu, průběh a plnění úkolů můžete sledovat na facebooku hledej pramen vody Velké slavnostní vyhodnocení proběhne 31. 5. 2024 oblíbeným dětským dnem na Slezskoostravském hradě.

O co hrajeme?

Nejúspěšnější tři třídy celého projektu budou oceněny peněžními šeky v celkové hodnotě 35 000,- Kč. Následně každý jednotlivec z vítězného týmu získá atraktivní věcnou cenu. Připraveny jsou i další 4 soutěžní kategorie VodoEINSTEIN, VodoART, VodoSTAR a eVODA.

 

První část projektu je teoretická a byla vyhlášena u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Každá úspěšně zaregistrovaná třída s odeslaným GDPR obdržela na začátku března 2024 VODOknihu a 4 soutěžní úkoly související s tématem „voda“. Jejich úspěšné, skupinové školní či domácí, vyřešení je vstupenkou do velkého finále na Slezskoostravském hradě.