Cílem projektu je systematicky seznámit nejmladší generaci se strategickou úlohou vody v našem životě a zdůraznit potřebu ji chránit a pečovat o ni pro nás a další generace.

Cestou za svým pomyslným pramenem se interaktivně seznámíme s vlastnostmi vody, její úlohou v přírodě, lidském organismu, zajímavými místy v Ostravě a okolí, probudí umělecké sklony, a rozhodně, ne na posledním místě, hra dokáže stmelit Váš třídní kolektiv.

Své týmy můžete registrovat již nyní! Více informací a registrační formulář naleznete na stránkách www.hledejpramenvody.cz.

 

Proč se připojit?

EKO projekt HLEDEJ PRAMEN VODY vysvětluje, jak důležitý význam má pro člověka voda a jak je o ní potřeba pečovat a starat se o ni. Organizátorem soutěže je společnost OVAK, partnerem projektu je statutární město Ostrava. Jedná se o vysoce kvalitní ověřenou a prestižní soutěž, která vhodně doplňuje vzdělávací programy. Navíc je její realizace pro pedagogy flexibilní.

Kdy startujeme? Kdy je finále?

Startujeme v březnu, kdy společně oslavíme Světový den vody. Velké slavnostní vyhodnocení proběhne 31. 5. 2024 oblíbeným dětským dnem na Slezskoostravském hradě.

Slavnostní vyhlášení vítězů na Slezskoostravském hradě

Kdo se může zúčastnit?

4. a 5. třídy základních škol z Ostravy a blízkého okolí.

O co hrajeme?

Nejúspěšnější tři třídy celého projektu budou oceněny peněžními šeky v celkové hodnotě 35 000,- Kč. Následně každý jednotlivec z vítězného týmu získá atraktivní věcnou cenu. Připraveny jsou i další 4 soutěžní kategorie VodoEINSTEIN, VodoART, VodoSTAR a eVODA.

Jak soutěž probíhá?

První část projektu je teoretická a je vyhlášena u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Každá úspěšně zaregistrovaná třída s odeslaným GDPR obdrží začátkem března 2024 VODOknihu a 4 soutěžní úkoly související s tématem „voda“. Jejich úspěšné, skupinové školní či domácí, vyřešení je vstupenkou do velkého finále na Slezskoostravském hradě.