Navštivte zónu města, které systematicky buduje nejmodernější a nejekologičtější dopravní podnik v zemi, odstavuje naftové autobusy a má jeden z nejmodernějších odbavovacích systémů pro cestující v Evropě. Města, jež postupně mění naftová a benzínová vozidla za elektromobily a vozy na CNG. V areálu projektu OSTRAVOU!!! se dozvíte, proč je výhodnější změnit zažitý pohled na dopravu, jak ji většina lidí vnímá dnes.  A zajímavý pohled nabídne i stánek Dopravního podniku Ostrava. Expozici historických fotografií vývoje veřejné dopravy ve městě doplní představení moderního odbavování cestujících bezkontaktními platebními kartami. Pro děti a vlastně všechny, co si budou chtít zajezdit na jízdním kole budou k dispozici atrakce z repertoáru „Báječná kola“.

Akce Festival v ulicích se koná v pátek 28. června 2019 od 15:00 do 20:00 hod. a sobotu 29. června 2019 od 14:00 do 20:00 hod. Čistý areál projektu OSTRAVOU!!! najdete na Černé louce v prezentační zóně města Ostravy.

Součástí prezentace jsou také informace o projektu FajnOVY prostor, kde se dozvíte, jak se můžete zapojit do letošní výzvy a získat peníze na svůj projekt, který změní veřejný prostor a zpříjemní tak život obyvatel v našem městě.