Rada města 13. února rozhodla o zahájení spolupráce města Ostravy s organizátorem soutěže Do práce na kole, spolkem Auto*Mat. Tato celostátní soutěž na podporu cyklistiky, jako běžného způsobu dopravy do zaměstnání, se letos v květnu koná již po osmé.

Podle organizátorů soutěže je cílem Do práce na kole motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Hlavním mottem soutěže je letos „Zachraň město“.

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny zaměstnance, kteří sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Letos se již potřetí mohou zapojit do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).

Účast v soutěži ovšem není bezplatná. Soutěžící musí uhradit účastnický poplatek, který v závislosti na termínu přihlášení činí 290 – 390 Kč. V poplatku je zahrnuto triko s logem soutěže, které slouží také jako označení pro zvýhodnění na akcích, které v daném městě zajistí místní organizátor.

Ostrava poprvé místním koordinátorem soutěže

Město Ostrava se do organizace soutěže Do práce na kole v letošním roce zapojuje poprvé. V předcházejících ročnících se soutěže účastnilo na 500 Ostravanů. Pomozte nám toto číslo zvýšit! Staňte se na facebooku členem skupiny Do práce na kole – Ostrava a napište nám.

  • O jaké ceny chcete soutěžit?
  • O jaké akce “na triko” máte zájem?
  • Zúčastnili byste se květnové cyklojízdy?

Můžete nám dát také vědět na Facebooku ve skupině Do práce na kole – Ostrava.