v pátek 1. března byla organizátorem soutěže Do práce na kole otevřena registrace do 9. ročníku květnové cyklisticko-běžecko-chodecké výzvy. Zájemci o účast v soutěži se mohou přihlásit do konce dubna na www.dopracenakole.cz. Ti, kteří chtějí na startovném ušetřit by měli registraci stihnout již v březnu.

Spolek Auto*Mat, který soutěž vyhlásil, předpokládá, že počet účastníků soutěže letos opět poroste. Pořadatelských měst se již nyní hlásí 44 (loni 31). Ostatně to, že chce jezdit, běhat a chodit stále více lidí a to kdykoli, povrdilo i 1 600 účastníků Lednové výzvy.

Leitmotiv výzvy hledali organizátoři poměrně dlouho a „hádali“ se nad barvou letošních trik a zveřejnili ji teprve včera. Soutěžní trika tentokrát ponesou nápis „Homo cykliens„. Proč? Motivem tohoto ročníku je s nadsázkou nový druh člověka z „doby šlapací“. Fotky triček najdete brzy na našem novém krásném webu a na sociálních sítích.

Cílem soutěže Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Soutěže se mohou účastnit všichni, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Letos se již počtvrté mohou zapojit do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

Více informací o pravidlech a podmínkách účasti v soutěži najdete na www.dopracenakole.cz.