Zítra, v sobotu 23. června se již počtvrté budou konat Rozmarné slavnosti řeky Ostravice. Připraveny budou soutěže ve sjezdu netradičních plavidel, půjčovny loděk, říční přívozy, hry a soutěže pro děti i dospělé, koncerty  a k tomu spousta dobrého jídla a pití.

Do soutěže ve sjezdu netradičních plavidel se může přihlásit každý, kdo má trochu fantazie a postaví si vlastní plavidlo, soutěžící se mohou hlásit i v den konání akce. Soutěží se o 15 tisíc korun. Hodnotit se bude schopnost plavidla plout a manévrovat na hladině řeky Ostravice od soutoku s Lučinou po Most Miloše Sýkory, originalita vzhledu plavidla, originalita vzhledu posádky.

Slavnosti začínají ve 14 hodin a o hodinu později bude odstartována soutěž sjezdu netradičních plavidel. Letošní novinkou je lanovka nad vodou z Moravské Ostravy na Slezskou.

Pro veřejnost budou připravena rozmanitá stanoviště, například spojená s vodou – vodní pumpy, hod mokrou houbou, pro menší lovení rybiček, bublinová stanoviště s výrobou obřích bublin, stanoviště s hlavolamy nebo klaunské dovednosti – točení talířů, lyžování ve dvojicích, hod ponožkou, balancování na prkně atd. Děti se mohou dále těšit soutěže v dobývání hradu, obří stavebnice, šachy a Hopsalína. Dále bude připravena galerie umění, koncertní scéna, kulinářská ulička, mokrá lávka, mobilní most, který bude sestaven z obrácených raftů ukotvených k břehům, lezecké stěny, workshopy parkouru i výtvarné workshopy, dětská hřiště i relax zóna s lehátky, slunečníky, bary. Zahrají a zazpívají David Stypka, Kuba Kupčík+KubaBand, Banda del Cafe.

Ve 22 hodin se můžete těšit na světelnou show nad Mostem Miloše Sýkory.

Akci pořádá městský obvod ve spolupráci s městským obvodem Slezská Ostrava a statutárním městem Ostravou.