Z poddolovaných a zabahněných rybníků pod Bedřiškou v ostravském obvodu Nová Ves se stala příjemná relaxační zóna. Na jejich proměně se podílelo město Ostrava s obvodem a státním podnikem Diamo.

Rybníky pod Bedřiškou vznikly v roce 1970. Konaly se na nich rybářské závody, ale postupem času rybníky přestaly sloužit svému účelu. První plány na revitalizaci se objevily před 12 lety, avšak přípravy začaly až v roce 2016. Upravené rybníky byly slavnostně otevřeny v neděli 25. srpna letošního roku.

Rybníky získaly nové téměř kilometrové odtokové potrubí, byly odbahněny a zpevněny. Musely být opraveny vtoky a výpustě. Kolem rybníků vedou nové chodníky, prostředí zpříjemnilo 30 nově vysazených listnatých stromů a více než 100 keřů. Aby se v místě mohly konat akce, musela se nechat opravit rybářská bouda a zřídit posezení.

„Rybníky prošly krásnou proměnou. Jsem ráda, že se město Ostrava podílelo na jejich úpravě díky dotačnímu programu Fajnovy prostor. V Nové Vsi tak vzniklo nádherné odpočinkové místo. Velké poděkování patří starostovi Nové Vsi panu Tomáš Lefnerovi a všem, kteří se na projektu podíleli,“ uvedla na slavnostním otevření revitalizovaných rybníků náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Místní farář areálu požehnal a poté náměstci ostravského primátora Kateřina Śebestová a Zbyněk Pražák společně se starostou Nové Vsi Tomášem Lefnerem, farářem, architektem a zástupci dodavatelských firem areál slavnostně otevřeli přestřižením pásky. Hned poté se u rybníků konal Bartolomějských krmáš.