Na slezskoostravském se minulý týden v pátek konalo finále soutěže „Hledej pramen vody“ pro děti 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. 17. ročníku soutěže se zúčastnilo téměř tisíc školáků, kteří od dubna tohoto roku plnili různé úkoly. Ti nejlepší z nich se dnes sešli, aby společně zápolili v praktických i teoretických disciplínách, které určilo finální pořadí v soutěži. První místo v tomto ročníku získal tým „Pramínci“ ze ZŠ Provaznická v Ostravě-Hrabůvka.

Cílem soutěže je seznámit děti zábavnou formou s vodou a vytvoření adekvátního vztahu, který si životadárná tekutina stále více zasluhuje. Organizátorem soutěže je společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), partnerem projektu je statutární město Ostrava.

Ve finále soutěžilo pěti členné družstvo žáků a pro zbytek třídy byl připraven bohatý zábavný program. Celkové pořadí v soutěži určil součet bodů za teoretické znalosti a praktické soutěže. Finále soutěže „Hledej pramen vody,“ bylo koncipováno jako dětský den a na děti čekaly interaktivní vstupy: Hrajeme si s vodou – profesor Einstein, kabaretní představení a soutěže, ukázky záchranného rukávu, nafukovací lezecká škola, taneční podložky, koně a poníky, parkour a další.

Školy oceňují, že je projekt interaktivní, což potvrzuje učitelka vítězné třídy ZŠ Provaznická, paní Drahomíra Svobodová: „Plnění úkolů děti bavilo a těšily se na to. Každé kolo hodně prožívaly a snažily se vše splnit co nejlépe. Bylo příjemné vidět, jak se zároveň mění jejich pohled na vodu jako takovou.“

Nejúspěšnější třídy celé soutěže HLEDEJ PRAMEN VODY 2018:

1. místo

tým „Pramínci“ (Základní škola Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace)

2. místo

tým „Vodoměrky“ (Základní škola Ostrava-Vítkovice, Šalounova 56, příspěvková organizace)

3. místo

tým „Delfíni“ (Základní škola Ostrava-Petřkovice, příspěvková organizace)

Navíc, každý jednotlivec z vítězného týmu získal atraktivní věcnou cenu (značkové batohy, selfie tyče a kvalitní lahve na vodu).

Nejlepší týmy soutěže za teoretickou část Hledej pramen vody VODOEinstein:

1. Bubliny (Základní škola Ostrava-Hrabová, Paskovská 46, příspěvková organizace)
2. BĚLICE (Základní škola Ostrava-Stará Bělá, příspěvková organizace)
3. Proutníci (Základní škola Ludgeřovice)

Cenu za „Nej aktivity na Facebooku“, pohár Chytré e-hlavičky, získal tým BĚLICE ze Základní školy Ostrava-Stará Bělá.