Městský obvod Svinov kvůli ulicím přeplněným automobily lidí, kteří je používají jako odstavná parkoviště před jízdou vlakem. Reaguje tak na stížnosti místních obyvatel, že sami nemají kde zaparkovat. Někteří lidé totiž k zaparkování raději využijí místa podél ulic v obvodu, než placená parkoviště.

Místní radnice se rozhodla parkování v lokalitě kolem nádraží regulovat a povolit ho jen rezidentům nebo místním podnikatelům. Záměr nyní ještě posuzuje magistrát.

„Budou vyznačena parkoviště a tam se bude moct stát pouze s povolenkou městského obvodu. I když jsme nechtěli  organizovat dopravu a parkování lidem, tak jsme prostě museli zasáhnout a řešit to tak, aby byli schopni zaparkovat místní podle  schválených pravidel,“ řekla ve vyjádření Českému rozhlasu starostka Svinova Helena Wieluchová.

Obvod s vybudování kapacitnějšího parkoviště k tomuto účelu neplánuje. Podle vyjádření starostky mu chybí vhodné pozemky na vybudování parkoviště u nádraží. Možnosti vybudování parkoviště v Ostravě-Svinově prověřují také České dráhy, které problémy s parkováním u nádraží  řeší na přibližně 60 místech v republice, nejen ve Svinově.

„Možnosti jsou různé podle místních podmínek. Třeba využíváme vlastní pozemky, pokud je to vhodné, popřípadě spolupracujeme s městy, která mají v lokalitě parkoviště, nebo se soukromými podnikateli, kteří provozují parkovací domy v blízkosti stanic,“ říká mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský.


Zdroj informací: Český rozhlas, V Ostravě-Svinově chce radnice omezit parkování