Že třídění odpadů v domácím prostředí je nenáročná aktivita, kterou si bez problémů zvládnou osvojit všechny generace, se ode dneška přesvědčí přes 2 500 ostravských rodin. Statutární město Ostrava ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. totiž připravili pro nejmladší školáky speciální pozornost na podporu třídění odpadů v domácnostech.

Pomoci jim k tomu mají edukační balíčky, které každý ostravský prvňáček obdrží ve své škole. V balíčku „Třídíme se zvířátky“ mají děti nejen praktické předměty do školy, jako je rozvrh hodin, papírové hodiny, pastelky z recyklovaného papíru, ale také hry o třídění odpadu, například kvarteto, hlavolamy, omalovánky a puzzle, které ukazuje, co se s vytříděným odpadem dále děje.

Cílem je motivovat děti k odpovědnému nakládání s odpady už od útlého věku a hravou formou jim vysvětlit, proč je třídění odpadů důležité a jak ho správně provádět.

Balíčky pro prvňáčky jsou součástí městské kampaně k efektivnímu nakládání a využívání odpadů v Ostravě, jsou financovány Moravskoslezským krajem. Navazují na akci Barevný den s EKO-KOM, který pro děti pořádalo město Ostrava v květnu na Prokešově náměstí. Dopoledne plné her, kvízů i pohybových aktivit si tehdy užili žáci 2., 3. a 4. tříd ostravských základních škol. Přišlo téměř 700 dětí. Kromě aktivit pro děti také před radnicí proběhl detailní rozbor směsného komunálního odpadu svezeného ze sídlištní zástavby. Záběry z akce a analýzy odpadu se stanou součástí připravovaného motivačního spotu města k tématice odpadového hospodářství. Spot by měl být hotový na podzim, bude také komunikován na webu města zdravaova.cz.