Shodně ve stejný den i čas, tedy 23. října v 17:00 hod. budou mít obyvatelé městských obvodů Ostrava-Jih a Poruba možnost zúčastnit se veřejné prezentace a diskuse nad projekty zařazených do participativního rozpočtu „Společně tvoříme JIH“ a „Zelená Porubě„. V obou městských obvodech se jedná již o třetí ročník projektů participativních projektů.

Společně tvoříme JIH

V úterý 23. října 2018 se v 17 hod na radnici městského obvodu Ostrava -Jih uskuteční veřejné setkání, na kterém budou lidé představovat své návrhy v rámci třetího ročníku participativního rozpočtu. O tom, který z nich se za vyčleněných 7 milionů korun zrealizuje, rozhodnou obyvatelé Ostravy-Jihu v hlasování, které bude probíhat od 29. října do 11. listopadu 2018.

Zelená Porubě

Třetí ročník projektu Zelená Porubě čeká v úterý 23. října od 17 hodin veřejná prezentace a diskuse nad 12 předloženými návrhy. Každý z návrhů představí jeho autor v prostorách kavárny Kafe Palača na Hlavní třídě. Financování z participativního rozpočtu se však dočkají pouze návrhy nejlepší. O tom, které to budou, rozhodnou občané v listopadovém veřejném hlasování.