Na Alšově náměstí v Ostravě Porubě se bude v sobotu 28. září konat charitativní akce s názvem Linkou na drink.  Její výtěžek věnují organizátoři Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě. Na návštěvníky čeká hlavně ochutnávka koktejlů, které připraví různé organizace, spolky a radnice. Nevšední občerstvení připraví i zástupci ostravského magistrátu a také se zde představí projekt města Ostravy, který se zabývá alternativními způsoby dopravy s názvem Ostravou!!!

Stánek města nabídne speciální drink, připravený ve spolupráci se střední odbornou školou gastronomie AHOL s názvem Ostravská modrá. V rámci projektu Ostravou!!!, který se zabývá „zdravějšími“ formami dopravy, než je ta automobilová, nabídne město další stánek. V něm budou ve spolupráci s Vysokou školou báňskou připravena 2 šlapací stacionární kola. Na nich mohou návštěvníci vlastní fyzickou aktivitou vyšlapat energii, která se zobrazí na displeji a kterou město Ostrava smění za další finanční podporu zmíněné dětské kliniky fakultní nemocnice.

Akce začíná ve 14 hodin ochutnávkou několik druhů drinků, které si připraví různé organizace, spolky a radnice. Doprovodný program nabídne možnost vyzkoušet si formuli, kterou postavili studenti VŠB-TUO, drinky připravené profesionálními barmany, vystoupení mažoretek Daisy, zpěváka Adam Bartoše a taneční vystoupení a workshop skupiny Swingville.

Zábavně charitativní akci s názvem Linkou na drink vymysleli a připravili ve spolupráci s partnery dva ostravští nadšenci, Sabina Nováková a Jan Tabášek. Jejím principem je nabídnout zájemcům nevšední občerstvení, které připraví nevšední obsluha. Nealkoholické drinky připraví zástupci Magistrátu města Ostravy, starostka městského obvodu Poruba, zástupci ostravského dopravního podniku či Vysoké školy báňské. Návštěvník si u centrálního stánku zakoupí jízdenku, kterou může směnit za 1 drink, přičemž platí, že 1 jízdenka = 1 drink. Celý výtěžek připadne Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě.

Nápojovou ingredienci pro magistrát- jablko vylosoval primátor Tomáš Macura:

 

Projekt Ostravou!!! je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.