Zoologická zahrada a botanický park Ostrava již tři roky podporuje záchranné projekty zapojením do mezinárodního systému podpory „Koruna ze vstupu“. Za tu dobu jeho prostřednictvím podpořila společně se všemi svými návštěvníky 15 nejrůznějších projektů částkou více než jeden milion korun. Od listopadu budou ale z každé vstupenky na speciální účet převáděny dvě koruny, místo jedné. O zdvojnásobení podpory projektů na záchranu a ochranu ohrožených druhů zvířat a rostlin ve volné přírodě na celém světě, včetně České republiky, jednohlasně rozhodli ostravští zastupitelé na svém zářijovém zasedání.

 „Zvýšení příspěvku přinese nejen možnost výrazně vyšší pomoci v místě realizace vybraných ochranářských a záchranných projektů a zároveň umožní i větší reklamu a propagaci nejen ostravské zoo, ale i města Ostravy a celé České republiky v mezinárodním měřítku,“

říká ředitel ostravské zoo Petr Čolas. Jedním z takových projektů je například velmi úspěšný mezinárodní projekt na ochranu supích a orlosupích populací nejen v Evropě Vulture Conservation.

Podrobnější informace o podpořených projektech najdete zde: http://www.zoo-ostrava.cz/cz/koruna-ze-vstupu/. Z českých zoologických zahrad poskytují zvýšený příspěvek dvě koruny ze vstupu na ochranářské projekty také Zoo Liberec, Zoo Zlín a Zoo Praha.


Zdroj informací: Tisková zpráva Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava