Základní škola a mateřská škola Ostrava-Bělský Les, Bohumíra Dvorského 1049, vyhrála soutěž ve sběru nepotřebných mobilů, kterou organizovala společnost Remobil v rámci celostátního finále florbalového turnaje ČEPS Cup, jež se hrálo 26. 3. v Praze.
Společně jsme sesbírali neuvěřitelných 140 mobilů a dalších příslušenství, čímž jsme na dobročinnost přispěli 1400 Kč.
Protože v našem vzdělávání klademe velký důraz na ekologii, vnímáme ve společné akci sběru velký benefit právě pro životní prostředí.

„První místo v ekologické akci nás velmi těší. Děkujeme našemu kraji, městu i obvodu Ostrava-Jih za podporu,“ řekl ředitel školy Miloš Kosík.

Projekt REMOBIL je neziskový projekt sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Je určen pro všechny typy subjektů včetně občanů a funguje v celé České republice. Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak enviromentální problém. Remobil se snaží nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit. Zároveň z každého sebraného mobilu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To ve výsledku znamená významné úspory vody, snížení produkce toxických odpadů nebo snížení produkce ekvivalentu CO2.