Rada města Ostravy schválila 17. října veřejnou zakázku na vybudování a provozování systému veřejného sdílení jízdních kol, takzvaného bikesharingu. Nabídky mohou zájemci posílat do 18. prosince. Výběr dodavatele by se měl uskutečnit v lednu 2018, k podpisu smlouvy by mohlo dojít v únoru. Jak informoval primátor Tomáš Macura, přáním města je, aby se služba rozjela už příští rok.

„Vytipovali jsme celkem 39 lokalit v centru města, ve Slezské Ostravě, Petřkovicích a Vítkovicích, kde chceme, aby byly stacionární stanice pro kola. Předpokládáme, že systém nebude provozovat město nebo městská organizace, ale vybraný zájemce, kterému budeme za službu platit. S napětím čekáme, kdo se do výběrového řízení přihlásí a za jakých podmínek,“ uvedl Tomáš Macura.

Kromě kol by měl provozovatel zajistit také vybavení a údržbu stacionárních stanic či provoz servisního střediska a call centra pro podporu uživatelů. Zájemcům město nabízí smlouvu na tři roky s možností jednoroční opce. Celkem by za tyto čtyři roky bylo ochotno zaplatit až 36 milionů korun.