Společnost OZO Ostrava vytvořila aplikaci, která Ostravanům pomáhá rychle se dostat k informacím o odpadovém hospodářství ve městě. Ke stažení je pouze na webu ozoostrava.cz, a to po kliknutí na příslušnou ikonu v záhlaví stránky.

Samotná aplikace byla vytvořena se zacílením na potřeby občanů, nikoliv firem.

Nová „OZO apka“ přispívá k lepší informovanosti ohledně odpadového hospodářství na území města. Obsahuje dohromady 8 oddílů, sestavených podle nejčastějších dotazů a vyhledávání na webu společnosti. Prostřednictvím této aplikace se k potřebným údajům lidé dostanou rychleji než přes web.

„Uživatelé v aplikaci najdou přehledně setříděné informace o provozu sběrných dvorů, svozu bioodpadu nebo stále oblíbenějším prodeji kompostu a substrátu k zahradničení. V neposlední řadě rovněž zjistí, kam patří ten či onen druh odpadu,“ vysvětluje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. „OZO apka nezapomíná ani na vyhledávané Reuse centrum. Poradí, kdy je možné jej navštívit a co vše centrum přijímá. Nechybí odkaz na e-shop či potřebné kontakty. Věřím, že aplikace si získá oblibu a stane se Ostravanům vítaným pomocníkem.“

Stažením odpadové aplikace tak uživatel šetří svůj čas i energii. Vše důležité, co se odpadů týká najde v mobilu, kdy ho od získání aktuálních informací dělí jen pár klepnutí bříškem prstu.